Služby na letisku Bratislava

Na bratislavskom, ako aj na každom inom letisku, väčšinou musíme nejakú dobu čakať. Na letisko sa oplatí prísť určitý čas vopred, aby sme bez problémov stihli pred odletom vybaviť všetky náležitosti. Čakanie sa navyše niekedy môže kvôli neplánovaným nepríjemnostiam výrazne predĺžiť. Preto je dobré, že letiská poskytujú pre svojich návštevníkov služby v podobe obchodov, kaviarní a reštaurácií, v ktorých môžeme tráviť čas, doplniť energiu alebo niečo nakúpiť.

Z pohľadu poskytovaných služieb si letisko Bratislava rozdelíme na tri zóny, a to verejnú zónu, neverejnú zónu a zónu mimo Schengenu. Verejná zóna je dostupná každému bez ohľadu na to, či niekam cestuje alebo nie. Jedná sa hlavne o odletový terminál. Do neverejnej zóny sa dostanete absolvovaním bezpečnostnej kontroly, ktorá je pred každým odletom povinná. Ak cestujete mimo Schengenský priestor, budete musieť navyše prejsť pasovou kontrolou, za ktorou sa nachádza tretia spomínaná zóna.

 

Verejná zóna

Vo verejnej zóne, teda v odletovom termináli, sa nachádza nonstop reštaurácia, v ktorej si môžete kúpiť niečo na jedenie alebo pitie, stánok s rýchlym občerstvením otvorený od 7:30 do 20:30, novinový stánok, v ktorom si môžete kúpiť dennú tlač či cigarety a bar. Novinový stánok je otvorený od 6:00 do 19:00 a bar svoje otváracie hodiny prispôsobuje odletom z letiska. Navyše tu nájdete dva bankomatyslužbu na váženie a balenie batožiny.

Vo verejnej zóne sa samozrejme nachádzajú aj check-in pulty, pri ktorých získate svoj palubný lístok a odovzdáte batožinu smerujúcu do batožinového priestoru lietadla. Každá letecká spoločnosť má svoje vlastné check-in pulty, takže vždy smerujte k tomu vášmu.

obchodne-priestory

Neverejná zóna

V neverejnej zóne letiska, teda v oblasti, do ktorej sa dostanete až po absolvovaní bezpečnostnej kontroly, nájdete takisto nonstop reštauráciu, kaviareň, bar, duty free obchod, novinový stánokobchod so suvenírmi. Všetky prevádzky v tejto časti letiska sú prispôsobené aktuálnym odletom. Otvorené sú už dve hodiny pred prvým odletom a zatvárajú až po odlete posledného lietadla v danom dni.

salonik

V zóne mimo Schengenského priestoru sa takisto nachádza kaviareň, duty free obchodnovinový stánok. Otváracie hodiny prevádzok sú rovnaké ako v prvej časti neverejných priestorov letiska.

TOP