Pri krátkodobom parkovaní, t.j. pre vyloženie alebo naloženie cestujúcich či batožiny je parkovanie  ZADARMO.  Vzdialenosť k terminálu je niekoľko pár metrov.

15 minútové státie zadarmo je možné na parkovisku P1 pred terminálom.

Parkovanie dlhšie ako 15 minút je spoplatnené hodinovou sadzbou 5 Eur / hodina.

Zaplatiť za parkovanie treba pred odchodom z parkoviska. Po úhrade parkovacieho lístka je potrebné opustiť parkovisko P1 a P2 do 15 minút od zaplatenia.

Ihneď po zaparkovaní je prvých 15 minút (parkovisko P1) alebo 5 minút (parkovisko P2) zadarmo, ak klient do tohto času parkovisko opustí.

This is a sample text. You can click on it to edit it inline or open the element options to access additional options for this element.

Cenník hlavného parkoviska P2 od 22.7.2022
15 minút zadarmo
1 hodina 5 EUR
Každá ďalšia začatá hodina 5 EUR
1 deň 35 EUR
2-3 dni 45 EUR
4-5 dní 59 EUR
6 dní 79 EUR
7 dní

8 dní

9 dní

10 dní

11 dní

12 dní

89 EUR

99 EUR

106 EUR

119 EUR

129 EUR

139 EUR

každý ďalší deň 25 EUR

Platbu za parkovanie je možné zrealizovať v hotovosti alebo platobnou kartou (VISA, VISA Elektron, Master Card, Master Card elektron, Maestro, American Express, Diners club) v automatických platobných staniciach nachádzajúcich sa na parkovisku, v odletovej a príletovej časti terminálu, alebo priamo u operátora v pokladni na parkovisku P2.

Doprava na letisko a parkovanie

Na letisko Bratislava sa môžete dostať viacerými spôsobmi, medzi ktoré patrí hlavne mestská hromadná doprava mesta Bratislava, vlastným autom alebo taxíkom. V tomto článku vám jednotlivé metódy, ktoré sa samozrejme netýkajú iba dopravy na letisko, ale aj z neho, priblížime.

 


Doprava vlastným autom a parkovanie

Doprava autom na letisko Bratislava je jednoduchá a rýchla. Letisko sa nachádza na okraji mesta a dá sa naň dostať výjazdom z diaľničného obchvatu D1. Letisko je označené na výjazdoch z diaľnice, ktorými sa naň dá dostať.

Po príchode na letisko na vás čaká veľké parkovisko, ktorého služby môžete využiť či už krátkodobo alebo dlhodobo. Na parkovisku P1 môžete využiť možnosť 15-minútového státia zadarmo. Ak vás niekto dovezie na letisko a stihnete všetko vybaviť za 15 minút, nebudete musieť platiť za parkovanie. Ak 15 minút prekročíte, budete platiť za každú hodinu státia na tomto parkovisku 5 €.

Pre dlhodobejšie státie je na letisku Bratislava parkovisko P2, na ktorom môžete stáť zadarmo 15 minút. Prvá, ako aj každá ďalšia začatá hodina státia na tomto parkovisku stojí 5 €, pričom maximálne zaplatíte za jeden deň 35 €. Ceny postupne stúpajú až k 139 €, pričom túto sumu zaplatíte za parkovanie osobného vozidla po dobu  12 dní. Za každý ďalší začatý deň zaplatíte 25 €.

Doprava mestskou hromadnou dopravou

Na letisko sa môžete dopraviť autobusmi 61, 96 a N61, ktoré poskytujú spojenie s ostatnými časťami Bratislavy. Autobus s číslom 61 poskytuje skvelé spojenie s Hlavnou železničnou stanicou v Bratislave, kde sa môžete napojiť na mnohé vnútroštátne či zahraničné vlaky. Počas nočných hodín ho nahradí linka s číslom N61.

Konkrétny spoj na letisko alebo z neho môžete vyhľadať napríklad na http://cp.atlas.sk/bratislava/spojenie/. Zastávka pri letisku sa nazýva „Letisko“.


Využitie Taxislužby

Väčšina taxislužieb na Slovensku vás dovezie až pri odletový terminál letiska Bratislava. Priamo na letisku sa nachádzajú stanoviská dvoch taxislužieb, vďaka ktorým sa môžete po prílete rýchlo dostať kamkoľvek budete potrebovať. Jedná sa o taxislužby TAXISLOVAKIA a Breadis Taxi. Informácie o cene a dostupnosti nájdete na internetových stránkach služieb alebo priamo na letisku.

Ak potrebujete odvoz na letisko, čiže letiskový transfer z miesta vášho bydliska, môžete využiť služby taxi služby Lion Taxi.

Prenájom vozidiel

Na letisku Bratislava si takisto môžete požičať automobil od mnohých spoločností, ktoré majú svoje prevádzky priamo v príletovom termináli. Konkrétnu ponuku nájdete na internetových stránkach jednotlivých požičovní alebo priamo v prevádzke na letisku. Ak však máte záujem o konkrétne vozidlo, odporúčame vám vopred si ho zarezervovať.

Na letisku Bratislava sídlia autopožičovne A. Klees, Avis, Budget, Europcar, Hertz, EUROCAR, Sixt a Alwe. Na stránkach jednotlivých požičovní môžete nájsť viac informácií o ich ponuke, prípadne si zarezervovať vybrané vozidlo a mať všetko vybavené vopred. Hneď vedľa letiska, má svoju pobočku aj autopožičovňa RAI Internacional.


TOP